Mania Skakania – pierwszy park trampolin w Lublinie

napis mania skakania i logo

Które dziecko nie lubi skakać na trampolinie? A gdyby tak mieć tyle trampolin, żeby skakać raz na jednej, raz na drugiej, albo przeskakiwać z jednej na drugą, żeby po ostatnim skoku zrobić salto do basenu z gąbkami? Kiedy otworzył się pierwszy park trampolin w Lublinie – nie mogliśmy tego przegapić.

Mania Skakania, bo tak nazywa się nowootwarty park trampolin w Lublinie swoje uroczyste otwarcie miała 11 listopada tego roku. Nauczeni przykładem po otwarciu aquaparku Aqua Lublin (oczekiwanie w kolejce do wejścia ponad 2 godziny) stwierdziliśmy, że w pierwszy weekend działalności parku trampolin się tam nie wybierzemy. Nacisk ze strony dzieci podekscytowanych samym hasłem „park trampolin” był tak duży, że zdecydowaliśmy się na odwiedzenie tego miejsca w kolejny weekend.

Jak znaleźć park trampolin w Lublinie?

Park trampolin w Lublinie mieści się w budynku przy ul. Krochmalnej 13i. Dla tego, kto nie do końca kojarzy tę lokalizację może bliższe będzie określenie, że jest to budynek dawnej Cukrowni, albo dawnej Karczmy Lubelskiej. Lokalizacja jak lokalizacja – nie wszystko musi mieścić się w Centrum. Poza tym w Centrum trudno byłoby znaleźć miejsce o powierzchni 600m2, z wysokiem stropem, w którym można zainstalować kilkadziesiąt trampolin. Jeszcze do niedawna okolice ul. Krochmalnej niektórzy chętnie omijaliby szerokim łukiem, ale bliskość stadionu Arena Lublin i rozbudowa infrastruktury drogowej zupełnie odmieniła tę okolicę.

szyld nad wejściem do parku trampolin Mania Skakania
Park trampolin Mania Skakania

Czy rezerwacja jest wymagana?

Przed wybraniem się do parku trampolin dokładnie zapoznałam się ze stroną http://www.maniaskakania.pl/ i całe szczęście, bo okazało się, że jeśli chce się wziąć udział w zabawie trzeba sobie zarezerwować miejsce. W tym celu należy się zalogować na stronie Manii Skakania i skorzystać z formularza rezerwacji. Formularz wymaga, aby podać liczbę biletów normalnych i ulgowych, czas, jaki planuje się spędzić na trampolinach (1 lub 2 godziny) oraz formę płatności – w tym momencie istnieje tylko możliwość płatności na miejscu (płatność kartą lub gotówką), ale najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości będzie można wizytę w Manii Skakania opłacić online.

Kiedy zrobić rezerwację w parku trampolin?

Rezerwację warto zrobić z dużym wyprzedzeniem, bo miejsca znikają bardzo szybko. Najmniej oblegane godziny to godzina 10:00 i 21:00. Na pozostałe praktycznie zawsze jest komplet (mówię tu o weekendzie). Kto chce się wybrać tam przed południem powinien dokonać rezerwacji przynajmniej dzień wcześniej. Kiedy robiłam rezerwację o godzinie 14:00, pierwszym wolnym terminem, na który było jeszcze kilka miejsc była godzina 19:00. Wcześniejsza rezerwacja jest dobrym rozwiązaniem także z tego powodu, że bilety kupowane (a na tę chwilę tylko rezerwowane) przez internet są o 5 zł tańsze. Podczas, gdy koszt normalnego biletu na miejscu wynosi 25 zł, a ulgowego 20 zł, ja rezerwując 3 bilety przez internet dla siebie i dwóch moich córek zapłaciłam 50 zł.

hol z leżakami i stolikami w Manii Skakania
Mania Skakania – strefa odpoczynku

Ile kosztuje wejście do Manii Skakania?

Park trampolin w Lublinie oferuje 2 opcje cenowe: na bilety rezerwowane przez internet i bilety kupowane na miejscu. Cena zależy także od czasu, jaki planujemy spędzić w Manii Skakania oraz od tego, czy wybieramy się tam w pojedynkę czy całą rodziną.

Ceny biletów indywidualnych

Wejście na 30 minut:

 • Bilet normalny: 15 zł (przez internet) lub 18 zł (na miejscu)
 • Bilet ulgowy: 10 zł (przez internet) lub 12 zł (na miejscu)

Wejście na 60 minut:

 • Bilet normalny: 20 zł (przez internet) lub 25 zł (na miejscu)
 • Bilet ulgowy: 15 zł (przez internet) lub 20 zł (na miejscu)

Wejście na 120 minut:

 • Bilet normalny: 35 zł (przez internet) lub 40 zł (na miejscu)
 • Bilet ulgowy: 25 zł (przez internet) lub 32 zł (na miejscu)

Ceny biletów rodzinnych (dla rodzin 2 +1 i więcej)

Wejście na 30 minut:

 • Bilet normalny*: 12 zł
 • Bilet ulgowy*: 10 zł

Wejście na na 60 minut:

 • Bilet normalny*: 20 zł
 • Bilet ulgowy*: 15 zł

Wejście na na 120 minut:

 • Bilet normalny*: 35 zł
 • Bilet ulgowy*: 25 zł

*cena za osobę

Warto wiedzieć, że opiekun dziecka do 6 roku życia wchodzi z nim na 1 bilecie ulgowym.

Uwaga: Każda dodatkowa minuta to koszt: 0,50 zł

Dla kogo park trampolin?

Skakać na trampolinach, grać w koszykówkę, czy robić salta do basenu z gąbkami może każdy – od dziecka, które ukończyło 3. rok życia po osobę dorosłą niemal w każdym wieku, pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych du uprawiania tego rodzaju aktywności i pod warunkiem, że jego waga nie przekracza 100 kg. Dzieci do 13. roku życia mogą bawić się w parku trampolin pod opieką opiekunów, natomiast dzieci w wieku 13-18 lat, jeśli chcą wejść na teren parku trampolin samodzielnie, muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Rodzic może uczestniczyć w zabawie razem z dzieckiem. Może je również obserwować siedząc na „ławeczce” na terenie parku trampolin lub na leżaczkach zlokalizowanych poza strefą trampolin*. Co prawda na terenie parku trampolin znajdują się instruktorzy czuwający nad przestrzeganiem regulaminu i poprawnością wykonywania przez uczestników akrobacji, ale ostatecznie za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich rodzice lub opiekunowie (niezależnie od tego, którą opcję wybiorą – uczestnictwo w zabawie czy odpoczynek).

* Opiekun nie biorący udziału w zabawie nie płaci za wstęp.

trampoliny w kolorze niebieskim i zielonym
Mania Skakania – trampoliny

W co się ubrać?

Jedynym wymogiem odnośnie stroju jest posiadanie antypoślizgowych skarpetek – można mieć swoje, można kupić je na miejscu. Na stronie była jedynie mowa o skarpetkach, a nie o skarpetkach antypoślizgowych, dlatego mocno mnie zdziwiło, że jeśli chcę wejść z dziećmi do parku trampolin muszę zapłacić dodatkowe 15 zł (po 5 zł za każdą parę). Na szczęście skarpetki są wielorazowego użytku, więc na pewno przydadzą się nam, kiedy postanowimy odwiedzić park trampolin w Lublinie jeszcze raz. Poza antypoślizgowymi skarpetkami warto mieć na sobie koszulkę na ramiączkach (ewentualnie z krótkim rękawem) oraz krótkie spodenki (w getrach jest zdecydowanie za gorąco).

filoetowe skarpetki z zielonymi antypoślizgowymi kropkami i logo Mania Skakania
Skarapetki antypoślizgowe Mania Skakania

Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się przydatne i ostatecznie zachęcą nie tylko dzieci ale i dorosłych do tego, żeby się tam wybrać i na własnej skórze przekonać się, jak wygląda zabawa w pierwszym parku trampolin w Lublinie. Po więcej informacji odsyłam na stronę: http://www.maniaskakania.pl/

You may also like

 • Majki

  Dzięki za info. Ha dziś tam idzie duże dziecko czyli ja 😊

  • MoniKaKa

   I jak było? 🙂