Lubelski Klub Jeździecki – świetne miejsce na urodziny dla dzieci w plenerze

kucyki w Lubelskim Klubie Jeździeckim

Urodziny w plenerze ehhh… marzenie i moje i moich dzieci… Jak jednak zorganizować urodziny dla dzieci na świeżym powietrzu, kiedy nie ma się ani domku z ogródkiem, ani działki nad jeziorem? Po głowie chodziło mi oczywiście skorzystanie z oferty urodzinowej LKJ, czyli Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, ale jakoś nigdy moje plany nie zostały wcielone w życie… A szkoda, bo urodziny dla dzieci w plenerze w Lubelskim Klubie Jeździeckim to fantastyczne przeżycie, szczególnie dla tych, którzy nie mają ani domku z ogródkiem, ani działki nad jeziorem…

Wiadomość o tym, że jedna z przyjaciółek mojej Młodszej Córki będzie miała swoją imprezkę urodzinową w Lubelskim Klubie Jeździeckim została przez obie dziewczynki przyjęta bardzo entuzjastycznie:

– Jeeeeej!!! To tam, gdzie zatrzymujemy się, żeby karmić kucyki jak jeździmy rowerkami nad zalew?
– Tak.
– Jeeeeej!!! I będziemy karmić kucyki?
– Nie wiem, ale pewnie tak.
– Jeeeeej!!!
– I może będziecie jeździć na kucykach.
– Jeeeeej!!!

Do Lubelskiego Klubu Jeździeckiego rowerem czy samochodem?

Na urodziny pojechałyśmy na rowerach. Jeśli kiedyś będziecie się wybierać do LKJ-otu – czy to na urodziny w plenerze, czy po prostu karmić kucyki właśnie ten środek transportu Wam polecamy. Lubelski Klub Jeździecki znajduje się przy samej ścieżce rowerowej prowadzącej do Zalewu Zemobrzyckiego, dlatego szkoda w piękną, wiosenną pogodę jechać „do koników” samochodem, chociaż samochodem również dojechać tam można. Jeśli nie znacie Lublina na tyle dobrze, żeby wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się LKJ, podaję namiary: ul. Ciepła 7 (szukajcie pomiędzy Nadbystrzycką, a Krochmalną).

rowery

Urodziny dla dzieci w Lubelskim Klubie Jeździeckim

Jak można przeczytać na stronie internetowej Lubelskiego Klubu Jeździeckiego urodziny dla dzieci prowadzone są przez Zastęp Amazonek z 6. Lubelskiej Drużyny Harcerek „Źródło” im. hm. D. Z. Magierskiej. Dziewczęta w czasie urodzin przeprowadzają z dziećmi mnóstwo przeróżnych zabaw lub/i oprowadzają je na kucach. Zabawy z reguły organizowane są na świeżym powietrzu, ale w razie niepogody mogą się odbywać w świetlicy. Jedną z atrakcji urodzin może być także przejażdżka wozem, albo saniami, jeśli impreza urodzinowa organizowana jest zimą. Istnieje także możliwość rozpalenia ogniska. To, jakie atrakcje urodzinowe wybierzemy zależeć będzie od indywidualnych ustaleń. Można z zabaw w ogóle zrezygnować, a zdecydować się tylko na oprowadzanie na kucach, poczęstunek i ognisko. Tak właśnie było na urodzinach, na których miałyśmy ostatnio okazję gościć.

oprowadzanie na kucach

ognisko w Lubelskim Klubie Jeździeckim

pieczenie kiełbasek na ognisku

Urodziny w plenerze – atrakcje Lubelskiego Klubu Jeździeckiego

Głównymi atrakcjami przyjęcia urodzinowego w Lubelskim Klubie Jeździeckim było oprowadzanie na kucach oraz pieczenie kiełbasek na ognisku. Brak zabaw, które mogłyby zostać zorganizowane przez animatorki, nie stanowił żadnego problemu. Myślę nawet, że dobrze, że ich nie było, bo dzięki temu dzieci miały okazję zapewnić sobie atrakcje we własnym zakresie.

Zanim pojawiła się możliwość skorzystania z pierwszej atrakcji, jaką miało być oprowadzanie na kucach, dzieci zdążyły zorganizować sobie własną – pobiegły oglądać, głaskać i karmić „małe koniki”. Kiedy wróciły czekała już na nie Pani z kucem na ląży. Każde z nich miało co prawda okazję siedzieć na koniku zaledwie przez 5 minut, ale okazało się, że w zupełności im to wystarczyło. W sumie przecież czekały na nie inne atrakcje…

oprowadzanie na kucu

oprowadzanie na kucu

oprowadzanie na kucu

oprowadzanie na kucu

Kolejny punkt programu to pieczenie kiełbasek na ognisku. Początkowo dzieci piekły kiełbaski same, ale w końcu zostawiły tę przyjemność swoim rodzicom. Szkoda było tracić czasu na pieczenie, kiedy dookoła same fajne rzeczy. Tak więc bawiły się w najlepsze biegając dookoła budynków, głaskając psy, koty, czy zaglądając w przeróżne zakamarki. A kiedy im się takie zabawy nudziły miały do dyspozycji bańki mydlane, piłkę, hula-hop i inne sprzęty sportowe.

pieczenie kiełbasek na ognisku

pieczenie kiełbasek na ogniksu

Bieganie po dworze jak wiadomo mocno zaostrza apetyt, dlatego po tej całej zabawie na powietrzu chętnie zjadały upieczone na ognisku kiełbaski, zagryzając je toną słodyczy i zapijając słodkimi napojami. Tortu nie było, co spotkało się z dużym niezadowoleniem jednej z moich córek. Druga za to była zachwycona, ponieważ tortów zazwyczaj na urodzinach nie jada. Tutaj zamiast tortu była zwykła ucierana babka, ale dmuchanie świeczek i sto lat było jak przy „prawdziwym torcie”, a to najważniejsze.

kiełbaska z ogniska

Urodziny na świeżym powietrzu – czy warto?

Urodziny na świeżym powietrzu w Lubelskim Klubie Jeździeckim zostały okrzyknięte przez moją Młodszą Córkę najlepszymi urodzinami na świecie, chociaż to samo mówi praktycznie po każdych urodzinach, na jakich ma okazję być. Niemniej jednak muszę przyznać, że faktycznie była to bardzo udana impreza urodzinowa – świeże powietrze oraz zupełnie inne atrakcje niż na urodzinach w salach zabaw zrobiły swoje. Wróciłyśmy do domu zmęczone, ale zadowolone. Te urodziny na pewno zapamiętamy na bardzo długo.

Zachęcam, jeśli macie ochotę zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci w plenerze, wybierzcie Lubelski Klub Jeździecki. Świetna zabawa gwarantowana.

You may also like